Home Staging a projektowanie wnętrz

Home Staging a projektowanie wnętrz

Home Staging a projektowanie wnętrz..

Wydawałoby się, że te dwie usługi są bardzo do siebie podobne, a jednak jest sporo różnic. Najbardziej oczywistym jest budżet, którym dysponujemy. Zaprojektowanie nieruchomości na potrzeby własne wymaga dużego nakładu pracy. Architekt wnętrz musi przeprowadzić inwentaryzację, wyrysować układ pomieszczeń w formie rysunku technicznego, ustalić dokładną kolorystykę i stylistykę z klientem, przedstawić kilka propozycji i wizualizacji. Do tego dochodzi współpraca z fachowcami, poprawki, monotonne bieganie po sklepach w celu znalezienia, tego wymarzonego przez klienta, mebla.. ten cały proces jest bardzo czasochłonny, co przekłada się na budżet jakim musimy dysponować. Home Staging omija większość tej czasochłonnej pracy, dzięki temu budżet jest o wiele niższy i większość klientów może sobie na to pozwolić.

Istotną też różnicą jest forma w jakiej projektujemy. Architekt wnętrz na każdym etapie swojej pracy mocno współpracuje z klientem, bardzo liczy się z jego opinią i zależy mu przede wszystkim, aby dana nieruchomość była zaprojektowana na potrzeby właściciela. W home stagingu nie ma znaczenia co podoba się właścicielom, jaki preferują styl. To nie dla nich jest ta usługa, tylko dla potencjalnego nabywcy, to na jego opinii zależy home stagerowi, musi urządzić wnętrze tak, aby się sprzedało. Każdy profesjonalny home stager, który obserwuje trendy i rynek wie co działa na potencjalnego klienta.

Kolejna różnicą jest odpersonalizowanie mieszkania, o którym już wcześniej wspomniałam.. W projektowaniu chętnie zawieszane są prywatne zdjęcia, a w pokoju dziecięcym ustawiane ulubione zabawki. W home stagingu wszystko to musi zniknąć.  Chcemy przestrzeń odpersonalizować, aby klient oglądając mieszkanie czy dom potrafił wyobrazić sobie siebie samego w tej nieruchomosci. Chcemy w jak najmniejszym stopniu narzucać mu jak powinnna wyglądać przestrzeń, a skupić się na neutralności, aby każdy klient mógł z łatwością sam zobrazować sobie wizje ukończonego wnętrza.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.