Home Stager

Home Stager

Czy nie możemy zrobić tego sami, po co nam home stager?

Teoretycznie każdy może sam przeprowadzić małą metamorfozę wnętrza, w praktyce jednak można popełnić wiele błędów, przez które nie otrzyma się oczekiwanego rezultatu.

Po pierwsze czy wiemy jak urządzić wnętrze? To co nam się podoba nie znaczy, ze będzie również podobało się potencjalnemu klientowi, a przecież to o niego nam chodzi, to on gra tutaj najistotniejszą rolę. Home stager, po analizie nieruchomości, rozmiaru, układu oraz lokalizacji, na samym początku, ustala jaka jest grupa docelowa, dla której będziemy kierowali naszą sprzedaż. Czy są to bezdzietne pary, starsi ludzie, rodziny z dziećmi czy może młodzi studenci. Cały ten proces przeprowadzenia metamorfozy opiera się właśnie na tej analizie. W ten sposób home stager dobiera kolorystykę, umeblowanie, układ funkcjonalny oraz stylistykę.

Po drugie właściciele maja tendencje do pozbywania się swoich mebli i umieszczania ich właśnie w wynajmowanym lub sprzedażowym mieszkaniu. Meble są często nieproporcjonalne do pomieszczeń, niepasujące do siebie nawzajem, a przede wszystkim nie ukazujące potencjału danej nieruchomosci. Z innej strony inwestorzy starają się wykończyć lub wyremontować wnętrze na wysokim poziomie myśląc, że tylko w taki sposób otrzymają duży zwrot finansowy. Często wpadają w błędne koło, gdyż suma którą zainwestują jest zbyt wysoka do ceny rynkowej. Trzeba pamiętać, ze na wartość nieruchomości składają się różne czynniki jak lokalizacja czy układ pomieszczenia, na który nie mamy wpływu. Inwestując zbyt dużo w taka nieruchomość jest ryzykowne, gdyż samą metamorfozą nie zmienimy innych negatywnych czynników danego domu. Home stager stara się ostrożnie podejść do budżetu metamorfozy, aby utrzymać go proporcjonalnie nisko do przewidzianej kwoty sprzedaży.

Po trzecie właścicielom nieruchomości, które są w dobrym stanie, czyste, zadbane, często odnowione wydaje się, że praca home stagera jest tutaj kompletnie zbędna. Nic bardziej mylnego, pomieszczenia te są często ,nijakie, nie posiadają charakteru, stylu, przypominają setki innych. Przy tak dużej dostępności giną wśród tysiąca ogłoszeń i niczym nie zachęcają potencjalnego klienta. Home stager w kilku prostych krokach jest w stanie zamienić takie przeciętne mieszkanie w to, na którym zawiesi oko niejeden oglądający.

Ostatecznie po czwarte właściciele, którzy są związani emocjonalnie z daną nieruchomością, ich problemem są przyzwyczajenia do danego układu funkcjonalnego, mebli czy personali. Nie potrafią się ich pozbyć, zmienić cokolwiek w domu, w którym mieszkali od wielu lat, wydaje im się, że zawsze tak było i tak musi pozostać. Kupującego w żaden sposób nie zachęci nieruchomość, w której stoi tysiące pamiątek z wakacji, pluszowych misiów czy stare, zagracające przestrzeń, meble. Jemu będzie trudno skupić się na samej przestrzeni, zauważeniu potencjału i wyobrażeniu sobie jak to wnętrze mogłoby być dostosowane do jego potrzeb. Home stager stawia duża uwagę na odpersonalizowanie mieszkania/domu, usunięciu niezbędnych rzeczy i ułatwieniu klientowi dostrzeżenie walorów wnętrza. Każdej nieruchomości można podarować tzw. ,drugie życie,

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.